Dr. Edmundas Žilinskas

Edmundas Žilinskas gimė 1954 m. lapkričio 12 d. 1977 m. baigė Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą. Baigęs studijas dirbo mokslinį darbą Vilniaus universitete (1977 – 1979), Kauno radijo matavimų technikos mokslinio tyrimo institute (1979 – 1989), LMA Puslaidininkių fizikos institute (1989 – 1991). Apgynė fizikos-matematikos mokslų daktaro disertaciją. Nuo 1991m. iki šiol – UAB „Saulės energija“ prezidentas, o jo vadovaujama bendrovė daug metų buvo pirmoji ir vienintelė įmonė Lietuvoje, dirbanti saulės, mažųjų vėjo elektrinių, ir hibridinių saulės vėjo mikroelektrinių srityje.

Dr. Edmundas Žilinskas turi didžiausią Lietuvoje patirtį saulės ir hibridinių saulės-vėjo elektrinių projektavimo, įrengimo ir eksploatavimo srityje. Per daugiau kaip 20 metų darbo šioje srityje laikotarpį jis vadovavo daugelio privačių, komercinių, demonstracinių-mokomųjų saulės ir mažųjų hibridinių saulės-vėjo elektrinių projektavimui ir įrengimui įvairiose šalies ir kaimyninių užsienio šalių vietovėse, Lietuvos universitetuose ir vidurinėse mokyklose.

Dr. E. Žilinskas įsisavino fotoelektros modulių projektavimo ir gamybos technologijas, kurios naudojamos UAB „Saulės energija“. Jis dalyvavo ES FP5 projektuose HELSOLAR bei MORES ir buvo projekto HELSOLAR paruošiamojo etapo koordinatoriumi. 2011 m. savo sodyboje E. Žilinskas įrengė 12 kW galios autonominę demonstracinę saulės elektrinę, kuri atlieka edukacinę funkciją. Priimamos studentų ir kitų visuomenės sluoksnių atstovų, besidominčių saulės energetika, ekskursijas. Autonominės saulės elektrinės fotoelektros modulyno nuotrauka rodoma LTMA interneto svetainės pradžios puslapyje ir nuotraukų galerijos skyrelyje.

Susikūrus Lietuvos saulės energijos asociacijai (LSEA) E. Žilinskas buvo išrinktas šios asociacijos prezidentu. Jis taip pat yra Lietuvos Taikomųjų mokslų akademijos (LTMA) narys.

Be gimtosios, dr. E. Žilinskas moka rusų, vokiečių ir anglų kalbas. Mokslinėje spaudoje jis paskelbęs apie 150 mokslinių darbų ir yra 10 išradimų autorius.

Tel.: 8-688-54 876, 8-37-478021

El. paštas: saulesenergija@mail.lt

Interneto svetainė: www.saulesvejoenergija.lt